Машини для поділу тіста

Неможливо уявити собі ситуацію, коли на прилавках магазинів знаходяться хлібобулочні вироби одного виду, які різняться вагою і розмірами. Така продукція є браком і являється збитковою для підприємства. Тому під час виготовлення виробів дуже важливо розділити тісто на однакові за вагою шматочки. Впоратися з цим завданням вручну дуже складно, навіть при невеликих обсягах виробництва. А в умовах хлібопекарні, кондитерської або хліб комбінату і зовсім не можливо без спеціального обладнання – машин для ділення тіста або тістоділителя.

 

Принцип роботи тістоділителя.

 

Алгоритм роботи тістоділителя досить простий, тісто автоматично або вручну подається в приймальний бункер. Використовуючи панель управління, оператор вказує необхідний об'єм або вагу заготовок і швидкість поділу. Далі машина працює без втручання людини. Тістодільники можуть працювати автономно, але в більшості випадків вони стають частиною автоматичної хлібопекарської лінії. Купівля машини для розподілу тіста дозволяє не тільки збільшити продуктивність і автоматизувати виробництво, але і поліпшити якість продукції. І справа не тільки в ідентичності заготовок, але і в «ніжному» і акуратному для тіста способу поділу, вручну таких результатів досягти не вдасться.

 

Вибір тістоділителя.

 

Однією з ключових робочих особливостей тістоділителя є спосіб ділення тіста, існують моделі що працюють за ваговим і об'ємним принципом.

 

Тістодільники що рацюють за ваговим принципом мають порівняно не високу продуктивність і компактні розміри. Вагові тістодільники працюють наступним чином. Машина визначає точну вагу тіста, далі воно поміщається на робочу поверхню і поділяється на шматочки. Дуже часто за ваговим принципом також працює таке обладнання як тістоділитель-округлювач, яке відразу після поділу надає шматочків тіста правильну округлу форму.

 

Тістодільники що працюють за об’ємним принципом відомі ще як волюметричні, як правило, відрізняються високою продуктивністю. Параметри поділу налаштовує оператор за допомогою панелі управління. Додатково такі машини можуть оснащуватися пристроєм для обліку заготовок.

 

Об'ємні тістодільники поділяються на дві групи в залежності від методу подачі тіста в ділильну головку – шнеково-нагнітальні і вакуумно-поршневі.

 

Шнеково-нагнітальні тістодільники часто встановлюються на підприємствах, які спеціалізуються на виробництві формових хлібобулочних виробів. А вакуумно-поршневі відмінно підходять для поділу ніжних видів тіста, так як поділ відбувається без грубого тиску, що запобігає порушенню його структури.


Важливими робочими характеристиками також є наступні параметри: фізичні розміри та вага машини, можливий ваговий/об'ємний діапазон заготовок, продуктивність і потужність.

PDF-Каталог