Ротаційні печі дуже часто стають основою приватних міні-пекарень, власних виробництв супермаркетів, кафетеріїв, ресторанів або готелів і це легко пояснити. Справа в тому, що хлібопекарські печі ротаційного типу це професійне обладнання, відмінні риси якого це простота експлуатації і універсальність.
Принцип роботи печей такого типу заснований на переміщенні – ротації, продукції що випікається всередині робочої камери, що відображено в самій назві. На практиці це виглядає наступним чином. Заготовки з тіста поміщаються на деко ротаційного візка, який вручну або за допомогою спеціального пристосування закочується в робочу камеру. Вгорі камери розташований спеціальний поворотний механізм з гачком, за який чіпляється візок. У процесі випічки візок обертається навколо своєї осі, і хлібобулочні вироби обдуваються гарячим повітрям з усіх боків. Ротаційний спосіб випічки забезпечує рівномірне випікання без підгорілих і не пропечених ділянок. На поверхні продукції утворюється неймовірно апетитна і рум'яна кірочка, під якою криється пористий і повітряний м'якуш.
По закінченні візок викочується з печі, продукція перекладається на стелажі для остигання. І ось, покупець бачить свіжі, ще гарячі булочки, теплий, з хрусткою скоринкою хліб, а головне відчуває ні з чим незрівняний аромат свіжої випічки.
Більшість ротаційних печей мають традиційну прямокутну форму робочої камери. Але бувають моделі з шести або восьмикутної камерою, така форма прогресивніша і ефективніша із-за більш рівномірного розподілу температури.
Вибираючи розмір ротаційної печі, слід орієнтуватися на два основних фактора, це габарити приміщення та необхідний обсяг продукції. Для більш точного визначення продуктивності печі варто вивчити характеристики самого візка. А саме, скільки листів на ньому може поміститися. Якого вони розміру і форми. Деякі моделі печей можуть одночасно вміщати два візка.
З корисних додаткових функцій ротаційних печей можна виділити наявність парогенератора. Це такий пристрій, який підтримує всередині робочої камери певний рівень вологості, впорскуючи воду. Таким чином, випічка виходить з глянцевою і блискучою скоринкою без будь-яких додаткових маніпуляцій. Та й самі вироби не пересихають в процесі випікання, що також покращує їх якість.
Для того що б зберегти комфортні умови праці в робочій зоні біля печі, а також не допустити потрапляння продуктів горіння і зайвої спеки в приміщення, печі оснащуються спеціальним козирком-витяжкою, який приєднується до загальної системи вентиляції будівлі.
Ще одне важливе питання, яке необхідно вирішити, вибираючи ротаційну піч, це вид палива. До найбільш популярних видів палива належать електроенергія та природний газ. Але так само можуть використовуватися тверде або дизельне паливо.
Сьогодні широко використовуються два типа управління ротаційними печами. Електромеханічне управління можна назвати традиційним, воно просте і надійне. Але оператор може помилитися, виставляючи параметри випічки. Інший вид сучасніший це електронне управління, коли необхідні параметри для випічки тієї чи іншої продукції вносяться в програму. І що б її активувати, досить натиснути одну кнопку.