Якісно замішане тісто це основа смачної і ароматної випічки, популярної і такої що швидко розкуповується. Тому, якщо підприємець бажає що б його продукція користувалася попитом у покупців, йому необхідно подбати про покупку машини для замісу тіста. Таке обладнання дуже істотно підніме продуктивність і забезпечить стабільно високу якість замісу тіста.
Кожна хлібопекарня, кондитерська, підприємство з виробництва напівфабрикатів з тіста або підприємство громадського харчування має свою специфіку роботи. Відповідно і обладнання підбирається індивідуально в кожному випадку, в тому числі і тістоміси.
Загальною рисою для всіх сучасних тістомісів є простота і надійність в експлуатації, безпека і комфортність. Для підприємств з не високими обсягами виробництва призначені тістоміси порційного принципу дії. А тістоміси з безперервним принципом роботи здатні забезпечити високий рівень продуктивності.
В залежності від виду тіста розрізняють три основні конструкції тістомісів: спіральні, горизонтальні і планетарні міксери.
Спіральні тістоміси відмінно замішують дріжджове тісто, як з пшеничного так із житнього борошна. Крім того, вони можуть використовуватися для приготування листкового або здобного тіста. Тістоміси спірального типу купують підприємства що займаються виготовленням подового та формового хліба, батонів та пирогів, булочок і пиріжків.
Горизонтальні тістоміси використовуються для приготування крутого тіста. Найчастіше такі машини для замісу тіста обирають для обладнання підприємств що займаються виробництвом локшини, чебуреків, пельменів та інших напівфабрикатів з борошна.
Планетарний міксер відрізняється універсальністю, оскільки передбачена можливість швидкої заміни місильного органу – вінчик, лопатка, гак і т. д. Таким чином, планетарні тістоміси можна використовувати для приготування практично будь-якого тіста, від дріжджового до млинцевого і бісквітного. А так само вони дозволяють якісно збивати різні види кремів, суфле або мусів, обробляти овочеве пюре або фарш.
Насамперед, необхідно враховувати для якого виду тіста призначається обладнання, які обсяги необхідно обробляти. Розмір діжі безпосередньо впливає на продуктивність тістомісу. Сама діжка може бути стаціонарною, підкатною або з механізмом для перекидання. Всі робочі елементи тістомісів, що контактують з тістом, повинні виготовлятися з харчової нержавіючої сталі. Так як цей матеріал не окислюється від контакту з компонентами тіста і легко очищається. Деякі моделі тістомісів оснащуються спеціальними захисними решітками, що дозволяють безпечно додавати інгредієнти, не зупиняючи роботу обладнання.